Приватне акціонерне товариство “Хмільницька швейна фабрика “ЛІЛЕЯ”

Код за ЄДРПОУ: 00308637
Телефон: (04338) 2 -27-86
e-mail: lileya-bux@ukr.net
Юридична адреса: 22000, Вінницька обл., Хмільницький р-н, м. Хмільник, вул.Пушкіна 78/1
 
Дата розміщення: 30.04.2015

Річний звіт за 2014 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); Хмiльникська швейна фабрика заснована у квiтнi 1944р. В той час вона займалась виготовленням одягу для потреб Радянської Армiї. У першi пiслявоєннi роки фабрика одержала держзамовлення на виготовлення форми для залiзничникiв, жiночих та шкiльних плать.
В 60-i роки фабрика налiчувала 3 швейних, експериментальний, пiдготовчий та розкрiйний цехи i чисельнiсть = 450 чоловiк.
У 1976 роцi було збудовано нове примiщення швейної фабрики, де працювало близько 800 чоловiк i виконувались держзамовлення на пошиття плать, жiночих халатiв, щкiльної форми.
В 1995 роцi на базi швейної фабрики створено вiдкрите акцiонерне товариство "Хмiльницька швейна фабрика "Лiлея", яке є самостiйним пiдприємством, пiдпорядкованим Мiнiстерству промислової полiтики.
Злиття, подiлу, приєднання, перетворення, видiлу у звiтному перiодi на пiдприємствi не було.
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; Органiзацiйна структура ПАТ "Хмiльницька швейна фабрика "Лiлея":
- цех розкрою;
- цех пiдготовки;
- експериментальний цех;
- 3 пошивочнi цехи.
Дочiрнiх пiдприємств та фiлiй та представництв та iнших вiдокремлених пiдроздiлiв Емiтент не має.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; Середньооблiкова чисельнiсть штатних працiвникiв облiкового складу (осiб) -332.
Середня чисельнiсть позаштатних працiвникiв та осiб, якi працюють за сумiсництвом (осiб - 0.
Чисельнiсть працiвникiв, якi працюють на умовах неповного робочого часу (осiб) - 8.
Фонд оплати працi - 2013 рiк всього (тис.грн.) - 7572.
Фонд оплати працi за 2014 рiк всього (тис.грн) - 9107,6.
Фонд оплати працi збiльшився за 2014 рiк у порiвнянi з 2013 роком на 1535,6 тис.грн.
Кадрова програма товариства спрямована на забезпечення рiвня квалiфiкацiї працiвникiв потребам виробництва та включає в себе пiдвищення квалiфiкацiї з вiдривом вiд виробництва та короткострокове навчання керiвних працiвникiв структурних пiдроздiлiв.

належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; Емiтент до будь-яких об'єднань пiдприємств не входить.
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Спiльної дiяльностi з iншими органiзацiями, пiдприємствами аббо установами Емiтент у звiтному перiодi не проводив.
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Пропозицiй щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб протягом звiтного перiоду не поступало.
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); ПАТ «Хмiльницька швейна фабрика «Лiлея» пiд час виконання своїх функцiй керується нормативно-правовими актами України:

·Конституцiєю України ;
·Цивiльним кодексом України вiд 16.01.2003 № 435-I\/;
·Господарським кодексом України вiд 16.01.2003 № 436-IУ;
·Законом України „Про запобiгання та протидiю легалiзацiї (вiдмиванню) доходiв, одержаних злочинним шляхом” вiд 28.11.2002 № 249-IУ;
·Законом України „Про державну реєстрацiю юридичних осiб та фiзичних осiб - пiдприємцiв” вiд 755-IУ;
·Законом України „Про цiннi папери та фондовий ринок” вiд 23.02.2006 № 3480-I\/;
·Законом України „Про бухгалтерський облiк та фiнансову звiтнiсть в Українi” вiд 16.07.1999 № 996-ХI\/;
·Iншi Закони України;
·Мiжнародними стандартами бухгалтерського облiку (МСБО).
Фiнансова звiтнiсть складена вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi («МСФЗ»), затвердженими Радою з мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi («РМСФЗ») та iнтерпретацiями, випущеними Постiйним комiтетом з iнтерпретацiй Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi («ПКI МСФЗ»).
Товариство веде бухгалтерський облiк вiдповiдно до вимог ведення бухгалтерського облiку i звiтностi в Українi. Нацiональнi принципи i вимоги до ведення бухгалтерського облiку в Українi вiдрiзняються вiд принципiв i вимог МСФЗ. Таким чином, дана фiнансова звiтнiсть, пiдготовлена на основi реєстрiв бухгалтерського облiку Товариства, мiстить коригування, необхiднi для приведення даної звiтностi у вiдповiднiсть до МСФЗ.
Фiнансова звiтнiсть пiдготовлена вiдповiдно до принципу безперервностi дiяльностi Товариства, якi передбачають реалiзацiю активiв та виконання зобов'язань в ходi нормального здiйснення дiяльностi.
Оновлення активiв Товариства, так само, як i майбутня дiяльнiсть Товариства, перебуває пiд iстотним впливом поточної та майбутньої економiчної ситуацiї середовища. Фiнансова звiтнiсть не мiстить жодних коригувань на випадок того, що Пiдприємство не зможе дотримуватися принципу безперервностi дiяльностi.
Фiнансова звiтнiсть складена на основi методу нарахування. Результати операцiй та iнших подiй визнавалися за фактом їх здiйснення, а не на момент отримання або виплати грошових коштiв, вiдбивалися в облiкових записах i включалися у фiнансову звiтнiсть перiодiв, до яких вони вiдносяться.
ПАТ «Хмiльницька швейна фабрика «Лiлея»веде бухгалтерський облiк згiдно з українським законодавством. Ця фiнансова звiтнiсть була пiдготовлена на основi бухгалтерських записiв, якi Пiдприємство веде згiдно з українськими Положеннями (стандартами) бухгалтерського облiку („П(С)БО”) та вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв фiнансової звiтностi (надалi -„МСФЗ”).
Пiдприємство основними засобами вважає матерiальнi активи, якi утримуються з метою використання їх у процесi виробництва або постачання товарiв, надання послуг, для здiйснення статутної дiяльностi, очiкуваної вигоди, вiдповiдно до МСБО 16 «Основнi засоби». Строк корисного використання (експлуатацiї) яких становить бiльше одного року.
Пiдприємство у вiдповiдностi до Законодавства України володiє, користується i розпоряджається майном, що є у його власностi вiдповiдно до мети створення та предмету дiяльностi товариства.
Станом на 31.12.2014 р. по даних пiдприємства власнi основнi засоби становлять, тис. грн.:

Основнi засоби На початокзвiтного перiоду На кiнецьзвiтного перiоду
Залишкова вартiсть 2726 3050
Первiсна вартiсть 9786 10316
Знос 7060 7266

Нарахування амортизацiї здiйснюється протягом строку експлуатацiї об'єкта, який встановлюється пiдприємством при визнаннi цього об'єкта активом (при зарахуваннi на баланс), i призупиняється на перiод його консервацiї. Сума нарахованої амортизацiї вiдображається за дебетом рахункiв облiку витрат дiяльностi, виробництва у кореспонденцiї з рахунком облiку зносу (амортизацiї) необоротних активiв.
Бухгалтерський облiк запасiв ведеться в кiлькiсно-сумарному виразi, вiдповiдно до «МСБО» 2 «Запаси», непридатних для використання запасiв в товариствi не визначено, тому не було дооцiнки, уцiнки, списання.
Метод оцiнки вибуття запасiв – за середньозваженою собiвартiстю. Протягом звiтного перiоду було забезпечено незмiннiсть визначених методiв оцiнки вибуття запасiв.
Поточна дебiторська заборгованiсть за продукцiю, товари, роботи, послуги визнається активом одночасно з визнанням доходу вiд реалiзацiї продукцiї, товарiв, робiт i послуг та оцiнюється за первiсною вартiстю. Поточна дебiторська заборгованiсть на пiдприємствi, яка є фiнансовим активом, включається до пiдсумку балансу за чистою реалiзацiйною вартiстю. Для визначення чистої реалiзацiйної вартостi на дату балансу обчислюється величина резерву сумнiвних боргiв. Резерв сумнiвних боргiв не нараховувався, тому що розрахунки за наданi послуги (товари) вiдбуваються вчасно.
Облiк дебiторської заборгованостi ведеться у вiдповiдностi Мiжнародних стандартiв бухгалтерського облiку та до П(С)БО №10 "Дебiторська заборгованiсть".
Станом на 31.12.2014 р. по даних пiдприємства дебiторська заборгованiсть за товари, роботи. послуги складає, тис. грн.:
Дебiторська заборгованiсть за
товари, роботи, послуги На початок звiтного перiоду На кiнець звiтного перiоду
чиста реалiзацiйна вартiсть 1660 2346
первiсна вартiсть 1660 2346
резерв сумнiвних боргiв

Дебiторська заборгованiсть за розрахунками становить, тис. грн.:

Найменування показника На початок звiтного перiоду На кiнець звiтного перiоду
з бюджетом 485 123
за виданими авансами 29 80
з нарахованих доходiв - -
Iншi оборотнi активи 3 0
Iнша поточна дебiторська заборгованiсть 61 102

Виручка включає суму компенсацiї, одержану або пiдлягає отриманню за продаж готової продукцiї, товарiв i послуг в звичайному ходi господарської дiяльностi Товариством. Виручка облiковується за вирахуванням податку на додану вартiсть, знижок i внутрiгрупових операцiй.
Товариство визнає виручку в разi, якщо сума доходу може бути достовiрно оцiнена, iснує ймовiрнiсть одержання майбутнiх економiчних вигод, а також у разi вiдповiдностi спецiальним критерiям для кожного виду дiяльностi Товариства, зазначеного нижче. Сума виручки не вважається достовiрно оцiненої до тих пiр, поки не будуть вирiшенi всi умовнi зобов'язання, що мають вiдношення до продажу. У своїх оцiнках Товариствобазується на iсторичних результатах, враховуючи тип покупця, тип операцiї та особливi умови кожної угоди.
Виручка вiдображається в сумi справедливої вартостi активiв, якi отриманi або будуть отриманi.
Витрати визнаються Товариством, якщо виконуються наступнi умови: сума витрат може бути надiйно визначена, i виникає зменшення в майбутньому економiчних вигод, пов'язаних зi зменшенням активу або збiльшенням зобов'язань.
Витрати визнаються у тому звiтному перiодi, в якому визнано доходи, для отримання яких вони понесенi, або тодi, коли стає очевидно, що данi витрати не призведуть до отримання будь-яких доходiв, незалежно вiд часу фактичної виплати коштiв чи iншої форми їх оплати, коли економiчнi вигоди вiд їх використання зменшилися або повнiстю спожитi.
Витрати, якi неможливо прямо пов'язати з доходом певного перiоду, вiдображаються у складi витрат того звiтного перiоду, в якому вони були здiйсненi.
Якщо актив забезпечує одержання економiчних вигод протягом кiлькох звiтних перiодiв, то витрати визначаються шляхом систематичного розподiлу його вартостi мiж вiдповiдними звiтними перiодами.
Моментом визнання витрат майбутнiх перiодiв є момент їх виникнення, коли вiдбувається невiдповiднiсть перiоду виникнення зазначених витрат та перiоду, в якому вони будуть використанi з метою отримання доходiв. Витрати майбутнiх перiодiв враховуються в сумi фактичних витрат.
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; Виготовляються швейнi вироби, в основному, жiночого асортименту: пальто, костюми, блейзери, сукнi, блузи, жилети, куртки.
В 2014 роцi їх було виготовлено 113,2 тис.шт. швейних виробiв на суму 18160,0 тис.грн
В даний час виробничi потужностi фабрики зайнятi виробленням швейних виробiв на основi давальницької сировини iнофiрм: Нiмеччини - "Кiрстен", "Iзабель», «Геррi Вебер» "Умлауф", «Манiза», «Євродiс». В поточному i в майбутньому роцi планується продовжувати спiвпрацю з iнофiрмами. До основних ризикiв такої спiвпрацi можна вiднести до зменшення оборотностi обiгових коштiв, що негативно впливає на фiнансовi ресурси, але не має можливостей збуту продукцiї на вiтчизняних ринках через низьку платоспроможнiсть населення i недостатнiсть обiгових коштiв для випуску конкуретнтноспроможної продукцiї.Для стабiльної роботи виробництва матерiально-технiчна база фабрики постiйно оновлюється. Дiяльнiсть пiдприємства не залежить вiд сезонних змiн. До основних конкурентiв можна вiднести ЗАТ "Подiлля Вiнниця", яке теж спiвпрацює з iнофiрмами. Кiлькiсть постачальникiв за основними видами сировини та матерiалiв, що займають 10 i бiльше вiдсоткiв - 2 юридичнi особи. Через iнфляцiю та свiтову фiнансову кризу положення на ринку досить нестабiльне, цiни на матерiали зростають, а оплата виготовленої продукцiї залишається на попередньо домовленому рiвнi. На найближчий термiн головним завданням товариства є втриматись на ринку, зберегти основнi засоби та особовий склад працiвникiв.
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; За останнi кiлька рокiв встановлено нове iмпортне обладнання:
дублюючий прес,
9 прасувальних столiв,
парогенератор,
петельна машина "Дюркооп" 558 класу,
20 унiверсальних швейних машин,
розкрiйна машина - 114, 5 тис.грн,
промислова швейна машина "Джукi" - 13,5 тис.грн;
прес для встановлення фурнiтури - 5,8 тис.грн;
комп'ютери - 5 шт на суму 23 тис.грн
Прес фурнiтури-6,3тис.грн
Швейна машина iмiтацiї ручного стiбка 2 шт 208,0тис. грн.
Вiдрiзна автоматична лiнiйка 2 шт -37,4 тис грн.
Монiтор-3 шт. - 11,6тис грн
Холодильник «ВЕККО» 3,4тис.грн
Пром.швейна машина кл.9000 123,3 тис грн.
Парогенератори 4 шт. 82,2 тис грн
Швейна машина оздобл. Стiбка 6,7 тис.грн
Розкрiйна машина 6,3 тис. гр.
Зварювальний апарат 1 шт 4,0 тис. грн ;

Вiдчужено активiв на суму 1950 тис.грн.
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; Правочинiв з власниками iстотної участi, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афiлiйованими особамиЕмiтент правочинiв не укладав.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; Всi основнi засоби товариства знаходяться за його мiсцем розташування - Вiнницька область, м.Хмiльник, вул.Пушкiна 78/1.
До складу основних засобiв пiдприємством вiднесенi матерiальнi активи, очiкуваний термiн корисного використання яких бiльше 1 року та первiсна вартiсть яких складає бiльше 2,5 тис.грн.
Володiння та користування основними засобами товариства здiйснюється на постiйнiй основi за призначенням. Обмежень на володiння, використання та розпорядження майна емiтента у 2014 роцi не було.
Товариство не здавало в оренду i не орендувало основнi засоби протягом звiтного перiоду.
Первiсна вартiсть основних засобiв станом на 01.01.2014 року складає 9786 тис.грн; станом на 31.12.2014 року – 10316 тис.грн.
Ступiнь зносу – 70,4% ( по групам - будинки i споруди 62,3%; машини та обладнання - 74,9%; транспортнi засоби -97,7% ; iншi основнi засоби -98,0%).
Ступiнь використання основних засобiв - 100%.
Сума нарахованого зносу становить на початок звiтного перiоду 7060 тис.грн, на кiнець – 7266 тис.грн.
Для розширення та вдосконалення основних засобiв у звiтному перiодi придбано машин та обладнання на суму 496 тис. грн.проведено капiтальний ремонт основних засобiв на суму 83,0 тис.грн; придбано iнших ОЗ на суму14,0тис.грн;
Змiна вартостi основних засобiв вiдбулася за рахунок за рахунок амортизацiї - 276 тис.грн., придбання капремонту та списання основних засобiв на суму 70,0 тис.грн.
Екологiчнi питання не впливають на виробничу дiяльнiсть Емiтента.
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; Нестабiльнiсть законодавчих актiв не приваблює iноземних iнвесторiв. Фабрицi доводиться самостiйно знаходити шляхи виходу з економiчної скрути, незважаючи на важкий податковий тиск. На дiяльнiсть пiдприємства значно впливають такi фактори:- нестача обiгових коштiв;- недостатньо новiтнього обладнання. Ступiнь залежностi вiд законодавчих та економiчних обмежень - висока.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; У звiтному перiодi штрафiв та компенсацiй на товариство не накладалося.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; Фiнансовi iнвестицiї вiдсутнi. Фабрика працює на давальницькiй сировинi.
Товариство працює за принципом госпрозрахунку.Залежнiсть вiд залучених коштiв на кiнець звiтного перiоду незначна i дещо зросла порiвняно з попереднiм перiодом. Робочого капiталу для поточних потреб недостатньо т.як отриманий прибуток направляється на оновлення обладнання, цiни на яке постiйно зростають.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; На 2014 рiк заключенi контракти з iнофiрмами Нiмеччини:
"Кiрстен" - 80 тис.шт виробiв на суму 613120 Євро;
"Iзабель" - 50 тис.шт. виробiв на суму 580 Євро«Манiза» 50 тис. шт. виробiв на суму 640,0 тис.грн;
"Тайфун" - 100 тис.шт.виробiв - без договiрної суми.
Укладених але невиконаних договорiв немає.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); Розширення виробництва, реконструкцiя, полiпшення фiнансового стану не планується. Планується здiйснити ремонт розкрiйного цеху за рахунок власного прибутку.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; Дослiджень та розробок на протязi звiтного року не проводилось.
судові справи, за якими розглядаються позовні вимоги у розмірі на суму 10 або більше відсотків активів емітента або дочірнього підприємства станом на початок року, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства, або судові справи, стороною в яких виступають посадові особи емітента (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; Судовi справи, стороною в яких виступає Товариство, дочiрнi пiдприємства або посадовi особи - вiдсутнi.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. Дiяльнiсть Товариства здiйснюється без лiцензiй. В об'єднання, асоцiацiї та корпорацiї не входить.
Юридичних осiб, яким належить бiльше 10% акцiй немає.
У звiтному перiодi через брак коштiв загальнi збори акцiонерiв не проводились.
Проведений аналiз свiдчить про те, що у пiдприємсва недостатньо грошових коштiв для проведення негайних розрахункiв по поточним зобовязанням, але при мобiлiзацiї всiх оборотних активiв є можливiсть оплатити поточнi зобов'язання (коефiцiєнт загальної лiквiдностi показує достатнiсть ресурсiв пiдприємства, якi можуть бути використанi для погашення зобов'язань акцiонерного товариства) . За результатами господарювання у звiтному перiодi отримано прибутку 2676 тис.грн. По результатам роботи в 2013 роцi отримано збиток в сумi 321 тис.грн.
У фiнансовiй звiтностi первiсна вартiсть дебiторської заборгованостi за товари (роботи та послуги) за перiод, що перевiрявся, дорiвнює 2346 тис.грн, на 31.12.2013 року складає 1660 тис.грн, станом на 31.12.2012 року складає 1926 тис.грн; станом на 31.12.2011 року складає 1459 тис.грн; станом на 31.12.2010 р. складає 1361 тис. грн. Ця заборгованiсть у 2011 роцi зросла порiвняно з 2009 роком на 229 тис.грн, проти минулого звiтного перiоду збiльшилась на 309 тис.грн у звiтному роцi.
На кiнець звiтного перiоду поточнi зобов'язання складають 2837, що на 1140 тис.грн бiльше, нiж у 2013 роцi - 1697 тис.грн, тодi як у 2012 роцi - 1369 тис.грн , що на 117 тис.грн бiльше, нiж на початку року - 1252 тис. грн. Кредиторська заборгованiсть за товари, роботи та послуги у звтiному перiодi становить 1621 тис.грн, у 2013 роцi - 783 тис.грн, тодi як у 2012 роцi - 709 тис.грн,
Поточнi зобов'язання за розрахунками з бюджетом складаютьу 2014 роцi 486 тис.грн, а у 2013 роцi- 79 тис.грн, а у 2012 роцi - 49 тис.грн, поточнi зобов'язання за розрахунками зi страхування становлять 208 тис.грн, а у 2012 роцi - 168 тис.грн; iншi поточнi зобов'язання станом на 31.12.2012 року становлять 19 тис.грн а на кiнець звiтного перiоду 28 тис.грн.
З урахуванням результатiв дiяльностi за попереднi роки, нерозподiлений прибуток на 31.12.2014 року 6352 тис.грн; на 31.12.2013 року складає 3676 тис.грн; на 31.12.2012 року - 4038 тис.грн; на 31.12.2011 р. складає 2734 тис. грн. У 2008 роцi - чистий прибуток складає 91 тис.грн; у 2009 роцi - 1286 тис.грн, у 2010 роцi - чистий збиток товариства складає 55 тис.грн. у 2011 роцi чистий збиток склав 405 тис.грн, у 2012 роцi маємо чистого збитку 472 тис.грн; у 2013 роцi збиток пiдприємства складає 321 тис.грн, а у звiтному перiодi чистий прибуток склав 2676 тис.грн.
Фiнансовий стан пiдприємства характерихується такими показниками як:
1.Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi за 2014 р К1=1,07; за 2013 рiк 0,005; за 2012 рiк К1=0,08; за 2011 рiк К1 = К1=0,007; за 2010 рiк К1=0,4; за 2009 рiк К1 = 0,58; за 2008 рiк К1 = 0,2, при оптимальному К1=0,2-0,5.
Розрахунок свiдчить про те, що у пiдприємства достатньо грошових коштiв на рахунку в банку для погашення короткостроких поточних зобов'язань.
2.Коефiцiєнт загальної лiквiдностi за 2014 рiк К2=3,26; за 2013 рiк складає 1,6; за 2012 рiк К2=1,83; за 2011 рiк К2=К2=2.1; за 2010 рiк К2=1,9 тис.грн; за 2009 рiк К2 = 1,4, за 2008 рiк К2 = 1,46, при оптимальному К2=1,0-2,0.
3.Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi за 2014 рiк К3=2,19; за 2013 рiк 2,2 ; за 2012 рiк К3=0,34; за 2011 рiк К3=К3=0,78; за 2010 рiк К3=0,81; за 2009 рiк К3 = 0,78, за 2008 рiк К3 = 0,8, при оптимальному К3=0,2-0,5.
Можна стверджувати, що пiдприємства фiнансово стiйке i не залежить вiд залучення додаткового капiталу.